CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Jóga: 8 výhod na naše zdraví

Jóga: 8 výhod na naše zdraví

 

Všichni jsme vystresovaní a každý nám říká, abychom vyzkoušeli jógu. Ale má jóga opravdu zdravotní přínosy? Většina z nás se z toho vymlouvá větami:

  • "Nemám nic na sebe!"
  • "Nejsem dost trpělivý!"
  • "Nemám čas!"
  • "Nemohu se ani dotknout prstů na nohou!"

 

Proč je jóga pro vás dobrá?


Jóga je pro vás dobrá a žádná z těchto výmluv se nebude počítat. První z nich najdete v naší kolekci Palmswear a to škálu elastických, pohodlných a stylových sportovních oděvů. Doporučujeme naše legíny na jógu

Pro všechny ostatní výmluvy: Pokud můžete dýchat, můžete dělat jógu, jednoduše řečeno. Každý z nás potřebuje chvilky ticha v tomto bláznivém a rychlém světě. Pojďme mluvit o tom, proč byste měli začít dělat jógu hned. Shromáždili jsme 8 výhod cvičení jógy, které vás přesvědčí, abyste začali cvičit jógu. Jen to zkuste!
Jóga vám pomůže zhubnout

Upřímně řečeno, jóga není srdeční pumpou, ale je opravdu skvělá na hubnutí. Velkou výhodou jógy může být užší vztah mezi tělem a duší. Být více ohleduplný, také znamená stát se více svědomitým v jídle a pomůže vám omezit přejídání. Lepší povědomí o těle vám pomůže zvýšit citlivost na pocit sytosti. Navíc budete jíst pomaleji a budete si moci vychutnat lepší vůně a chutě jídla.


Jóga snižuje stres


Je prokázáno, že jóga pomáhá snižovat hladinu kortizolu (stresového hormonu). Většina lidí má ve svém těle příliš mnoho kortizolu, protože ve svém životě mají příliš mnoho stresu. Příliš mnoho kortizolu v těle může zvýšit přírůstek na váze, potlačuje funkci štítné žlázy, zvyšuje krevní tlak, snižuje imunitu a zvyšuje zánětlivé procesy a nemoci.


Cvičení jógy vám pomůže lépe spát


Většina světové populace trpí různým stupněm nespavosti. Jóga pomáhá uklidnit nervový systém a zlepšuje schopnost odpočinku. To lze přičíst schopnosti jógy pomáhat lidem vyrovnat se se stresem, což je jedna z hlavních výhod cvičení jógy. Kromě toho může být jóga velmi terapeutická pro ty, kteří trpí depresí nebo úzkostí, která může vést ke stálé nespavosti.


Jóga vám dává více energie


Na začátku se jóga může zdát trochu vyčerpávající. Ale jak budete pokračovat, bude to snazší a budete se cítit více nabití a aktivní.


Jóga vám může pomoci získat lepší držení těla


Jóga posiluje vaši horní část těla a zejména vaše jádro. Proto si brzy všimnete lepšího držení těla. Dobré držení těla je nejen zdravé, ale také vám pomůže stát rovně, chodit elegantně a vypadat atraktivněji.


Jóga zlepšuje trávení


Cvičení jógy může také prospět vašemu zažívacímu systému, protože kombinuje fyzická cvičení s rytmickým dýcháním. Dýchání přináší do těla životní sílu a čistí tělo od toxických materiálů vytvářených nezdravými potravinami a životním stylem.

 

Cvičení jógy může zlepšit váš sexuální život


Jóga zvyšuje flexibilitu, pomáhá snižovat nejistotu, zvyšuje povědomí a sebevědomí. Ženy, které cvičily jógu každý den. po dobu několika týdnů, informovaly o zlepšení své sexuální touhy a schopnosti orgasmu.


Zvyšte svou náladu a sebejistotu pomocí jógy


Jeden z největších přínosů jógy pro duševní zdraví: Snižuje pocity frustrace, úzkosti, lítosti, hněvu a strachu, které mohou způsobit stres. Bez jakékoli úzkosti můžete navázat vnitřní spojení se sebou samým. To se následně odráží ve vašem vnímání druhých a pomůže zlepšit vaše vztahy. Tento proces funguje uvolněním napětí z vaší mysli, takže se můžete cítit sebevědomě ve svém těle.


Jak začít cvičit jógu?


Nejlepší způsob, jak začít s jógou, je najít společnou lekci pro začátečníky nebo získat osobního instruktora. Lekce také nabízejí pravidelnou komunikaci a výměnu poznatků, což může být užitečné pro začátečníky. Pokud raději děláte jógu doma, podívejte se na náš článek, kde najdete jóga cviky

Nikdy není pozdě začít a pravděpodobně si všimnete zdravotních výhod jógy v brzkém okamžiku!

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík