CZK
 • CZK
 • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Jaké je nejlepší jídlo po tréninku?

Jaké je nejlepší jídlo po tréninku?

Zdravá strava je zásadní pro budování svalové hmoty, ale jaké jídlo byste měly jíst po cvičení? Vaše tělo buduje svaly a zotavuje se 24 hodin denně, nejen během a i po tréninku. Nicméně jídlo po cvičení je pravděpodobně nejdůležitějším jídlem dne, pro toho, kdo chce budovat svaly, zhubnout nebo jakkoliv jinak vylepšit své tělo.

Správné stravování může Vašemu tělu poskytnout palivo, které potřebuje k získání svalů, spalování tuků a regeneraci. Abychom Vám pomohli co nejlépe využít Vaše cvičení, sepsali jsme pár tipů, co si dát k jídlu po tréninku. Koukněte na to!

 

Nejezte příliš velké jídlo

Je důležité nepřeceňovat, kolik kalorií navíc jste při cvičení spálily, zvláště pokud chcete zhubnout. Pamatujte, že je vždy snadné jíst hodně kalorií, ale je těžké je pak spálit. Snažte se po cvičení namísto velkého množství jídla jíst zdravé, výživné a zdravé potraviny.

 

Jezte mix různých potravin

Pestrost jídelníčku je důležitá také pro regeneraci svalstva. A proto, jíst vysoce kvalitní jídlo po tréninku je zásadní. Pro zotavení z tréninku - konzumace proteinu a menší množství sacharidů ihned po cvičení funguje nejlépe.

 

Jídlo pro regeneraci svalů č. 1: Protein

Období po silovém tréninku se nazývá anabolické okno. To je, když vaše tělo bude potřebovat středně nebo vysoce bílkovinné jídlo, aby vybudovalo a obnovilo svalové tkáně.

Co to je anabolické okno? Je to doba, kdy se organismus regeneruje a svaly přijímají živiny v maximální míře, a v tu dobu si tělo buduje svaly. Vhodné je nahradit klasické jídlo tekutou výživou, která je lehce vstřebatelná a nezatěžuje Vaši trávicí soustavu. Potřebné živiny se tak dostanou ke svalovým buňkám během několika minut a svaly rostou. Doporučujeme proto proteinový prášek.

 

Jídlo pro regeneraci svalů č. 2: Správné sacharidy

Po cvičení bude svalový glykogen ve vašem těle vyčerpán. Glykogen je ukládací forma sacharidů, které vaše tělo má v rezervě ve svalech a v játrech. Čím více svalové hmoty máte a čím více cvičíte, tím máte větší schopnost ukládat glykogen. Abyste mohli zahájit růstový proces, musíte ho poté doplnit dobrými sacharidy. Vhodnějším řešením je po fyzické aktivitě zařazení stravy s úměrným obsahem takzvaných rychlých cukrů, neboli sacharidů s vysokým glykemickým indexem. Doplnění glykogenu po příjmu cukrů bude několikanásobně rychlejší a díky tomu se urychlí i samotná regenerace.

 

Důležité pro regeneraci svalů č. 3: Tekutiny

Zapomeňte na všechny sladké sportovní nápoje, které nejsou zahrnuty v našem seznamu dobrých jídel po tréninku. Není nic, co vaše tělo potřebuje víc, než správné množství vody. Čím více cvičíte, tím důležitější je pít před, během a po tréninku. Dehydratace může ztížit co nejlepší využití vašeho tréninku a může dokonce poškodit vaše zdraví.

 

A teď na závěr naše konkrétní tipy:

Stále si nejste jisti, co přesně si dát k jídlu po tréninku? Zde jsou jídla, která doporučujeme, aby se urychlilo zotavení a vybudovala se svalová hmota.

 • Quinoa a borůvky
 • Kefír a banán
 • Losos a zelenina
 • Mandle a jablko
 • Kuře a batáty
 • Proteinový shake s mandlovým mlékem
 • Salát s vařenými vejci / restovanou cizrnou
 • Tofu, avokádo a vařená brokolice
 • Banán a konopný protein
 • Řecký jogurt a maliny

Tak přejeme hodně síly a jen ty nejlepší výsledky! K vysněné postavě potřebujete sportovní legíny Palmswear ♥

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík