CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Je lepší protein s mlékem nebo s vodou?

Je lepší protein s mlékem nebo s vodou?

Máte svůj oblíbený protein, znáte všechny jeho výhody, jak vám umožňuje rychle vstřebat a strávit veškerý protein, který potřebujete bezprostředně před, během a po cvičení, začínáte vidět a cítit rozdíl. Štítek vás upozorní, abyste jej smíchali s vodou nebo mlékem. Pokud byste si měli dát proteinový koktejl s mlékem nebo vodou, tak výsledky se určitě neliší, že? To je otázka, která přijde na každého od nováčků po sportovce a od lidí, kteří se snaží zhubnout, těm, kteří se snaží budovat svaly.

 

Měli byste si dát proteinový koktejl s mlékem nebo vodou?

Každá cesta nemá jen jednu výhodu, je jich několik, ale záleží na tom, jaké jsou vaše cíle. Při budování hmoty a svalstva získá váš koktejl s mlékem lepší výsledky. Pro štíhlé stavitele, kteří se soustředí na vyrýsované svaly, tak je voda správná cesta. Jde o výživu, protože právě proto pijete proteinové koktejly.

 

Mléčný proteinový koktejl

Pro získání svalové hmoty existuje několik vážných výhod konzumace bílkovinného koktejlu s mlékem. Kasein a syrovátka jsou dvě vysoce kvalitní bílkoviny nacházející se v mléce v poměru přibližně 80% kaseinu k 20% syrovátky. Syrovátková bílkovina má vysokou rychlost trávení, ideální po tréninku k doplnění energie do svalů, zatímco kaseinový protein se tráví pomaleji a stabilněji, což podporuje syntézu svalových bílkovin po delší dobu. Nechápejte nás špatně, v proteinovém koktejlu s vodou smícháte protein, ale jeho přidání do mléka vám poskytne výhodu tím, že vám dodá více bílkovin. Jak moc? Každý šálek mléka, který přidáte do svého proteinu, má již 8 gramů bílkovin. Když jej smícháte s kopečkem bílkovinového prášku, naplníte ho velkou dávkou více než 30 gramů bílkovin v jednom.

 

Mléko může přímo pomoci vašim svalům, aby se zotavily a obnovily po důkladném silovém cvičení. Budování svalové hmoty má ve skutečnosti mnohem více výhod. Může přispět ke správě rovnováhy tělesného tuku a kalorií a ke snížení rizika onemocnění nebo běžných onemocnění. Mléko je jasnou volbou pro kohokoli, kdo se snaží budovat svaly, kteří se snaží shromáždit dostatek hmoty, aby změnili svůj typ těla. K dosažení tohoto cíle je mléko dobrým zdrojem tuků a sacharidů. Sacharidy vám nejen pomáhají budovat velikost a pomáhají regeneraci svalů po těžkém tréninku, ale také vám dodávají energii na trénink v posilovně. Výživa stranou, mnoho lidí doporučuje mléko kvůli chutii, protože dodává krémovější pocit v ústech a mírně sladší chuť, uspokojuje chuť na sladké a zanechává pocit plnosti.

 

Proteinový koktejl s vodou

Voda je bez kalorií. Možná pro některé už bylo řečeno dost. Hlavní výhoda užívání bílkovin s vodou místo mléka spočívá v regulaci hmotnosti. Pití bílkovin s vodou je ta pravá dietní verze. Svalové přírůstky budou těžit z mléka, ale pokud se snažíte regulovat svou váhu a zároveň přijímat bílkoviny, je voda na vaší straně, pokud jde o snižování kalorií. Jedna odměrka průměrného proteinového prášku smíchaného s pouhým jedním šálkem mléka je odhadem 270 kalorií. Proteinový koktejl smíchaný s vodou má pouhých 110 kalorií. To je značný rozdíl pro každého, kdo počítá kalorie.

 

Totéž platí pro sacharidy a tuky. Pojďme si ujasnit, že sacharidy a tuky potřebujete nejen pro nárůst svalové hmoty, ale také pro udržení celkového zdraví. U počítačů s makroživinami jsou sacharidy a tuky oblastí, kterým budete věnovat zvláštní pozornost. Mléko obsahuje sacharidy. Zatímco výše jsme zmínili výhody sacharidů v mléce (na které by měl každý pamatovat), sacharidy mohou být něčím, co snižujete jinde a nechcete je mít po tréninku po ruce. Mléko je zdrojem tuku. Pro lepší představu o tom, co přesně konzumujete, obsahuje každá 250ml sklenice plnotučného mléka 8,3 gramu tuku a 4,8 gramu nasycených tuků. Dobrý proteinový prášek je navržen tak, aby skvěle chutnal buď s mlékem nebo s vodou, takže se nemusíte bát, že ztratíte chuť díky koktejlu na bázi vody.

 

Závěr

Měli byste si dát proteinový koktejl s mlékem nebo vodou? Ochutnejte oba, mezi užíváním bílkovin s mlékem a vodou existují rozdíly. Pro sledování hmotnosti je důležitá voda, která poskytuje bílkoviny, zároveň minimalizuje tuky a sacharidy nalezené v mléce. Tyto tuky a uhlohydráty nejsou ničím, co by se mělo ignorovat.

Naše legíny Palmswear High Essential jsou ideální volbou na ven. Lze je použít jako legíny na běhání, na brusle, na procházku nebo na kolo.

 

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík