CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Multivitamíny a proč jsou lepší než jednotlivé vitamíny?

Multivitamíny a proč jsou lepší než jednotlivé vitamíny?

Když lidé mluví o zdravém stravování, často hovoří o důležitosti konzumace čerstvého ovoce a zeleniny. Existuje pro to velmi dobrý důvod, a to i přes skutečnosti, že čerstvé ovoce a zelenina jsou nabité živinami, včetně vzácných vitamínů. Vitamíny hrají roli v několika různých fyziologických procesech v lidském těle, že sepsat jejich seznam by trval dlouhá léta.

Je nespočet důvodů, proč jsou vitamíny pro vás tak dobré, berte to tak, že jsou prostě velmi důležité. Zatímco vitamíny se nacházejí v různých zdravých potravinách, protože v současné době je k dispozici tolik různých vitaminů, dostatek každého z nich v lidském těle může být běžnou stravou nedosažitelný. Například vitamin C je velmi dobře známý, protože zvyšuje imunitu, zatímco vitamin K, který je také důležitý, je mnohem méně uznávaný, a proto je těžší ho získat ve formě doplňků.

Abychom zajistili, že netrpíme nedostatkem vitamínů a abychom do těla dostali co nejvíce živin, mnoho z nás doplňuje vitamíny doplňkem multivitamínu. Někteří lidé se rozhodnou konzumovat jednotlivé vitamíny, zatímco jiní se rozhodnou pro užitečný multivitamín. Ale je lepší užívat jednotlivé vitamíny nebo jeden multivitaminový doplněk každý den? Pojďme to zjistit.

 

Proč užívat multivitamíny?

Multivitamíny jsou doplňky, které jsou v zásadě složeny z mnoha vitamínů, takzvaně „vše v jednom“. Obecně bude multivitaminová tableta obsahovat vitamíny: A, B, C, D a K, i když různé směsi mohou také obsahovat o něco více, včetně vitaminu E a různých vitaminů B komplexu. Obecně však všechny vitamíny potřebné pro lidské tělo najdete v multivitaminovém doplňku. Některé z hlavních důvodů, proč je lepší užívat multivitamín, se dozvíte níže.

 

Pohodlí

Multivitaminový doplněk obsahuje více vitaminů, které jsou spojeny do jednoho, takže můžete získat velkou koncentraci základních vitamínů v jedné praktické pilulce.

 

Nákladově efektivní

Další výhodou multivitaminů je, že jsou nákladově efektivní. Pokud jste si zakoupili vitamíny a minerály běžně se vyskytující v multivitaminech, jednotlivě by vás to stálo mnohem víc, než kdybyste si koupili pouze multivitamínový doplněk.

 

Dostanete do sebe základní důležité vitamíny v jednom

S multivitaminem víte, že pokrýváte všechny důležité vitamíny a minerály v jednom. S jednou pilulkou můžete řešit více problémů najednou.

 

Využitelnost multivitamínu

Různé vitamíny mají různá použití a s multivitamínem získáte každou jednotlivou výhodu najednou. Například vitamín C posiluje imunitní systém, zatímco vitamíny skupiny B regulují metabolismus a vitamin A podporuje zdravé vidění atd.

 

Proč užívat jednotlivé vitamíny?

Ačkoli panuje obecná shoda, že multivitamíny jsou lepší, někdy je lepší užívat jednotlivé vitamíny, ať už spolu s multivitamíny nebo místo nich. Zde je pohled na potenciální výhody doplňování jednotlivých vitamínů.

 

Řešení nedostatků vitamínů

Pokud trpíte určitým nedostatkem vitaminu, tj. nedostatkem vitaminu D, nemusí dávky vitaminu D nalezené v multivitaminu nutně stačit. U jednotlivých doplňků vitaminu D však přesně víte, kolik vitaminu přijímáte, takže můžete dávku podle potřeby zvýšit. Pokud používáte také multivitamin, ujistěte se, že zohledňujete vitamin D, který se tam nachází a můžete užít spolu s individuálním doplňkem.

 

Skvělé pro konkrétní zdravotní stavy

Pokud trpíte onemocněním, které vyžaduje určitou dávku konkrétního vitamínu, může být opět nejlepší individuální podpora. Je to proto, že můžete zvýšit pouze jeden typ vitamínu a přitom zachovat stálost dávek dalších vitaminů.

 

Co je tedy lepší?

Ve skutečnosti ani jeden není lepší než ten druhý, protože vše záleží na vás jako jednotlivci a vašich osobních podmínkách. Pokud například máte rozpočet a užíváte vitamíny čistě pro udržení optimálního zdraví a pohody, může být multivitamin lepší.

Pokud však trpíte nedostatkem vitamínů, užívání jednotlivých vitamínů vám může pomoci vyřešit konkrétní nedostatek při regulaci hladin dalších vitamínů. Oba mají své vlastní klady a zápory, takže je zvažte, zvažte svou osobní situaci a udělejte v tom nějaký závěr. Jedna věc, kterou si musíte pamatovat, však je, že doplňky nenahrazují skutečné jídlo, takže první věcí, kterou musíte udělat, je ujistit se, že každý den jíte spoustu čerstvých, zdravých a výživných potravin.

Naše dámské fitness legíny s vysokým pasem zakryjí bříško a push up efekt hezky zvýrazní zadeček. Koukněte na naší nejnovější kolekci Palmswear.

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík