CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Jak posílit imunitu pozitivní náladou?

Jak posílit imunitu pozitivní náladou?

Může pozitivní nálada zlepšit imunitu?

Zdraví a štěstí jsou dvě věci, které v životě všichni chceme, ale co kdyby štěstí ve skutečnosti posílilo i vaše zdraví? Studie týkající se vztahu mezi štěstím a naším imunitním systémem se provádějí stále a některé z nich mají několik docela zajímavých zjištění.

Existuje něco neodmyslitelného od štěstí, které nakopne náš imunitní systém na vysokou rychlost? Nebo je větší pravděpodobnost, že šťastnější lidé budou žít zdravěji? Na tuto otázku máme zde dvě odpovědi.

Studie z roku 2017, na které se zúčastnilo 160 účastníků všech věkových skupin, zkoumala vztah mezi skutky laskavosti a štěstí. Bylo zjištěno, že u lidí, kteří pravidelně prováděli laskavé projevy po dobu 4 týdnů, došlo ke zvýšení funkcí imunitní odpovědi. Studie neměřila, jak dlouho tyto účinky přetrvají po projevu laskavosti. Ale pořád stojí za to koupit svému kamarádovi kávu, až budete příště venku.

S naší imunitní odpovědí by tedy mohly pomoci laskavé skutky, ale co je konkrétně štěstí? Studie z roku 2003 zjistila mezi těmito dvěma ještě jasnější souvislost. Porovnávala imunitní odpovědi lidí, kteří obvykle zažívají více pozitivních emocí, s těmi, kteří zažívají negativní. Více než 300 dospělých zažívajících tyto různé druhy emocí dostalo nosní kapky obsahující virus běžného nachlazení

 

Studie zjistila, že ti, kteří pravidelně zažívají emoce, jako je štěstí, spokojenost a relaxace, byli odolnější vůči viru než ti, kteří častěji zažívají emoce úzkosti a deprese. A to natolik, že u těch, kteří byli obvykle negativnější, bylo zjištěno, že byli 3krát náchylnější k nachlazení než ti, kteří zažili více pozitivních emocí.

Tato studie z roku 2003 také zjistila, že je zcela jasné, že šťastnější a spokojenější lidé se častěji účastní pravidelně zdravějšího chování. Bylo mnohem pravděpodobnější, že budou pravidelně cvičit, zdravě jíst a zpravidla zůstanou aktivní.

 pozitivní myšlenky

Závěr

Je jasné, že existuje nějaká souvislost mezi štěstím a naším imunitním systémem. Jak velká část tohoto efektu však spočívá na samotném štěstí ve srovnání se skutečností, že šťastnější lidé mají tendenci volit zdravější životní styl, je stále trochu rozmazaná.

Jedna věc, která je jasná, že je hezké být milý. Uskutečňování náhodných skutků laskavosti vám vždy udělá dobře a někdo jiný se bude cítit dobře. A dokonce by to mohlo pomoci zlepšit imunitu. Rozdávejte radost, buďte milí a budete se cítit lepším člověkem i v těchto těžších časech.

Nová kolekce fitness oblečení Palmswear Sunlight je vyrobená speciální metoudou Seamless. Látka je díky speciálnímu šití bezešvá a velmi pohodlná. V nabídce z této kolekce najdete legíny a dámský top s dlouhým rukávem. Více najdete v naší nabídce.

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík