CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Jak správně rozdělit a načasovat makroživiny?

Jak správně rozdělit a načasovat makroživiny?

Načasování makroživin může být v nejlepším případě matoucí téma, ale je to vlastně důležité?

Co znamená „časování makroživin“?

Makroživiny se skládají z bílkovin, tuků a sacharidů. Načasování makronutrientů je jednoduše načasování, které během dne implementujete, abyste jedli tyto specifické živiny.

Dříve jsme diskutovali o tom, že je důležité jíst každé dvě až tři hodiny, to však nemusí nutně urychlit váš metabolismus, ideální rozdělit déle od sebe. Optimální je však jíst každé 4 až 4,5 hodiny. To se týká zejména konzumace bílkovin.

Pokud jde o sacharidy, je také prospěšné jíst většinu z nich okolo tréninku, když je vaše tělo potřebuje nejvíce. Nedávné studie ve skutečnosti ukázaly, že to, co je v konečném důsledku důležité, je množství přijatých makroživin po celý den. To je faktor, který je rozhodující pro složení vašeho těla a výkon v tělocvičně, spíše než pouhé načasování jejich požití. Samozřejmě, jak rozdělíte své makroživiny, je velmi individuální záležitostí, ale zde je hrubý průvodce, který vám pomůže rozvrhnout si celý den!

 

Rozdělte makra

Jedná se o opravdu jednoduchý způsob, jak rozdělit makra na celý den. Podívejte se, kolik jídel jíte a rozdělte si podle toho své makroživiny. Pokud máte v plánu čtyři jídla, rozdělte každou makroživinu a podle toho si vyberte potraviny, které vám budou vyhovovat.

Rozvrhněte si vaše cíle

Kromě hromadění příliš velkého množství tělesného tuku je ve skutečnosti velmi obtížné udělat to špatně. Vzhledem k přebytku kalorií obecně vaše tělo nebude zaseknuto kvůli kaloriím, není to boj o udržení a získání nových svalů během tohoto časového období ve vztahu k příjmu kalorií. Příliš velký důraz na načasování makroživin mnoho sportovců nepřikládá důležitost dalším faktorům, které mohou odčinit jejich tvrdou práci ve fitku. Načasování makronutrientů je ve skutečnosti poměrně nízké na seznamu priorit pro dosažení zisků během hromadného porovnání ve srovnání se zajištěním zvládání úrovní stresu, dostatkem spánku, dostatkem ovoce a zeleniny atd.

Nepodceňujte malé věci

Po dlouhá léta a roky byl kladen velký důraz na anabolické okno po tréninku. Ve skutečnosti neztratíme všechny své zisky, pokud nejíme do 30 min po ukončení tréninku.

Mnoho jedinců, kteří argumentují debatou o načasování makronutrientů, bude často odkazovat na studii, že konzumace bílkovin po cvičení má výhodu. Tato studie však byla omezena přidáním kreatinu monohydrátu, což pravděpodobně způsobilo zvýšené vstřebávání po tréninku.

Je důležité si uvědomit, že tento doplněk byl užíván před tréninkem i po něm, a proto není jasno, zda výsledky zprostředkované anabolickým oknem budou. V zásadě platí, že pokud jste jedli jídlo před tréninkem, není potřeba po tréninku, aby se do vás jídlo dostalo okamžitě. Pokud před tréninkem nemáte čas a dlouho nejíte, je dobré po tréninku najíst. Samozřejmě je rozumné jíst, aby došlo k regeneraci, ale můžete mít k tomu delší časový rámec, než se dříve myslelo.

 

Závěr

Vaše priorita by měla být konzumace správných potravin ve správném množství, abyste dosáhli optimálního složení těla tak, aby odpovídalo vašim cílům. Věda prokázala, že frekvence jídla je záležitostí preference, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost bílkovinám. Není možné kompenzovat konzumaci příliš malého množství bílkovin během dne větším jídle později, proto byste měli zajistit, abyste měli dostatek množství rozložené na každé jídlo. Udělejte to, co pro vás funguje nejlépe. Všichni jsme jedineční a základním faktorem, který bude rozhodovat o vašem úspěchu, je to, zda můžete být v souladu se životním stylem, který si vyberete!

Sportovní oblečení Palmswear klade důraz na kvalitu a pohodlí při cvičení.

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík