CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Jsou dřepy králem cviků?

Jsou dřepy králem cviků?

Dřepy by mohly být svatým grálem všech cviků. Ačkoli někteří mohou tvrdit, že důležitější jsou jiné cviky, bylo by těžké najít někoho, kdo nezná dřepy.

 

Pojďme si představit dřepy


Dřepy nevytvářejí jen svaly v nohách a hýždích, ale posilují celé tělo. Slyšeli jste správně, dřepy vám pomohou vybudovat i horní část těla, core… Proč? Vytvářejí anabolické prostředí, které je fantastické pro „budování svalů“ a spouští uvolňování testosteronu a HGH (lidského růstového hormonu). To znamená, že pokud se snažíte získat svaly na hrudi, cvičení dřepů skvěle podpoříte růst i jiných partií.

 

Zabiják kalorií

Pokud nenávidíte kardio, ale chcete spálit kalorie, dřepy jsou vaším nejlepším přítelem! Jako obecný výpočet, pokud vynásobíte svou váhu x 0,096 dostanete počet kalorií, které spálíte za každou minutu dřepu. To znamená, že pokud vážíte 60kg, spálíte 5,76 kalorií za každou minutu dřepů. Nezahrnuje to přidanou váhu závaží!


Bez úrazů

Silné stabilizační svaly, vazy a pojivové tkáně hrají velkou roli v prevenci úrazů. A víte, co pomáhá posilovat všechny? Ano, správně, jsou to dřepy. Dřepy pomáhají zlepšit funkční flexibilitu a rozsah pohybu. Tréninkové dřepy pomáhají předcházet zraněním a dávají vám větší pohodlí při každodenních činnostech. Tyto výhody mohou být použity pouze v případě, že se dřep provádí správně! Pokud si nejste jisti, že to děláte správně… je to peklo, i když jste si jisti, že to děláte správně, je vhodné domluvit si schůzku s trenérem, abyste se ujistili, že vše děláte správně.

Tyto tipy by vám měly pomoci:

  • Rozcvičte se
  • Zkontrolujte, zda jsou vaše nohy o šířce kyčlí
  • Páteř je neutrální, core je zpevněné
  • Pokrčte se v kolenech, aby se vaše boky a kotníky mohly také ohnout, ale NIKDY nenechávejte kolena přesahovat přes prsty na nohou
  • Rozsah pohybu by měl být nižší než 90 stupňů (pouze pokud udržíte při tom rovnováhu)
  • Udržujte si páteř v neutrální poloze a hrudník tlačte nahoru

TIP: nadechněte se, jakmile půjdete směrem dolů a vydechněte směrem nahoru

"Svět by byl šťastnějším místem, kdybychom všichni dělali dřepy."

Hledáte neprůhledné legíny při dřepech? Vyberte si z naší nabídky legín Palmswear

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík