CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

5 nejlepší tipů: Jak vyléčit kocovinu

5 nejlepší tipů: Jak vyléčit kocovinu

Nikdo nemá rád kocovinu a nejlepší způsob, jak se jí vyhnout, je vyhnout se pití alkoholu do bodu, kdy ho budete následujícího dne litovat. Všichni si však musíme občas užívat, takže zde je několik způsobů, jak můžete pomocí výživy zabránit kocovině nebo ji vyléčit.

 

1) Dostatečně pijte

Ne, žádný další „drink“. Zatímco dát si další alkohol může být oblíbeným způsobem, jak potlačit účinky kocoviny, jste blízko vstupu do začarovaného kruhu pití a odložení kocoviny až na další den. Místo toho byste měli pít vodu a to hodně. Před spaním, po probuzení a po celý den vypijte sklenici vody. To je něco, co téměř každý ví, ale jen zřídka to uplatňují v praxi. Voda vás znovu hydratuje, protože alkohol je diuretikum. S tím, co bylo řečeno, je káva také diuretikum a může vám způsobit horší stav, přestože je oblíbeným nápojem, na který se lidé často po těžké noci obrací.

 

2) Jídlo před alkoholem je základ

Závažnost kocoviny nezávisí jen na tom, kolik vypijete, ale také na tom, jak vaše tělo metabolizuje alkohol, který jste vypili, což závisí na tom, co jste snědli. Doporučuje se jíst jídlo obsahující bílkoviny, sacharidy a tuky, které vám pomohou připravit tělo na množství alkoholu, kterého se chystáte napít. Vejce jsou skvělou volbou, protože jsou dobrým zdrojem cysteinu, který pomáhá rozbít bolest hlavy způsobující toxin, který se vytváří při trávení alkoholu v našem těle.

 

3) Vyzkoušejte multivitamín

Je běžnou mylnou představou, že kocoviny jsou vyvolávány čistě dehydratací, protože hlavní problémy mohou být způsobeny zánětem a oxidačním stresem. Z tohoto důvodu se doporučuje užívat multivitamin dříve, než začnete pít a také ráno. Multivitamíny obsahují všechny základní vitamíny a minerály, které naše tělo potřebuje, které mohou pomoci snížit závažnost kocoviny.

Věděli jste, že naše fitness legíny jsou vyrobené z velmi pružného materiálu, který je podšitý tenkou vrstvou a tím zaručí, že legíny nebudou při dřepu průsvitné?

4) Elektrolyty

I když můžeme pít hodně vody, abychom se po pití znovu hydratovali, nedoplňujeme zásoby elektrolytů, které se vyčerpávají, když pijeme hodně alkoholu. Elektrolyty jsou esenciální soli, které naše tělo potřebuje, aby fungovalo a abychom mohli doplnit zásoby v účinném množství, musíme si vzít nějakou formu doplňku elektrolytu nebo sportovního nápoje. Mnoho lidí se rozhodne použít prášek elektrolytu a přimíchat si ho do svých nápojů, aby udrželo hladinu elektrolytu po celou noc. Pokud to není možné, je také účinný příjem elektrolytů před a po pití. To je důvod, proč mnoho lidí doporučuje pít izotonické sportovní nápoje na kocovinu.

multivitamín proti kocovině

5) Další „léky“ proti kocovině

Zatímco to, co si dáváte do těla, může být rozdíl mezi tím, jak se příští den budete cítít, svěží jako sedmikráska, nebo jako byste byli právě sraženi autobusem, můžete udělat několik věcí, které nesouvisejí s výživou a které vám mohou pomoci zmírnit některé příznaky kocoviny.

Prvním z nich je zajistit, abyste měli dostatek spánku. Když jste opilí, váš spánek je obvykle přerušován, což může vést k tomu, že se ráno budete cítit hůř. Navíc, když pijeme, obvykle budeme mít pozdější noc, což znamená, že v průměru spíme méně. Pokud můžete, zkuste spát co nejdéle, protože byste mohli spát i v nejhorší části kocoviny.

Něco jiného, ​​co můžete vyzkoušet, je to co, vás rozptyluje. Pokud budete sedět, všimnete si kocoviny více. Pokud se však rozptýlíte tím, že půjdete ven, nebudete se cítit tak špatně a může vám to pomoci rychleji překonat to nejhorší z kocoviny.

 

Závěr

I když ano, nejlepší způsob, jak se vyhnout nebo „vyléčit“ kocovinu, je v první řadě nepít, jsou chvíle, kdy to nevyhnutelně přeženeme. V takových případech byste se měli podle těchto tipů řídit. Víte co dělat před, během a po noci a jak se cítit příští den, co nejblíže svému běžnému dni.

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík