CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

10 rad proti bolesti hlavy

10 rad proti bolesti hlavy

Málokdy myslíme na náš životní styl a stravu, když nás bolí hlava. Místo toho se obracíme k lékům proti bolesti. Všechny dosavadní studie však ukazují, jak důležitý je životní styl, pokud jde o zvládání, léčbu a trvalé vyléčení bolestí hlavy. Pokud můžete snížit zdroje, které to způsobují, můžete cílit a kontrolovat bolesti hlavy.

Myšlenka, že můžeme léčit a v některých případech zcela eliminovat běžná neurologická onemocnění pouze pomocí stravy. Většina lidí se při hledání řešení okamžitě obrací k lékům, aniž by vzpomněli na léčbu, která je čeká, v několika směrech životního stylu. Tato léčba je vysoce praktická a zcela zdarma. Bolest hlavy může vyvolat mnoho věcí. Nemohu vyjmenovat všechny potenciální pachatele, ale mohu nabídnout několik tipů, jak utrpení ukončit:

 

Dostatečně pijte

Pijte, když se probudíte, pijte doma, pijte v práci, pijte před tréninkem, během něj i po něm! Hlavním důvodem většiny bolestí hlavy je dehydratace. Navíc jsou dehydratované svaly v těle tužší, takže mají mnohem větší šanci na zranění při jakékoli činnosti. Na druhou stranu nejdůležitější částí tohoto témata je, jakou tekutinu pijete? Nejlepší řešení čistá voda. Samozřejmě můžete pít kávu, čaj nebo jiné nápoje. Nápoje před tréninkem, směsi aminokyselin, proteinové koktejly atd.. Ale když si můžete vybrat mezi pitím sody, ovocných džusů, limonády a vody, správná volba je jednoduchá, pouze voda.

 

Dostatek spánku!

Udržujte velmi přísný cyklus spánku a bdění. To je klíč k regulaci hormonů vašeho těla a udržení homeostázy. Tělu preferovaný stav bytí, kde je jeho fyziologie vyvážená. Musíte tedy věnovat pozornost odpočinku svého těla a dostatečnému spánku!

 

Zbavte se přebytečného tuku

Čím více vážíte, tím je pravděpodobnější, že vás bude bolet hlava. Kromě toho to způsobuje nejen bolesti hlavy, ale mnohem více zbytečné práce (zátěže vašich kloubů). Většina lidí s nadváhou má problémy s kotníky a koleny. A nejen klouby, celé tělo trpí, způsobuje to mnohem více potíží (s vašimi vnitřními orgány) než to, co můžete vidět venku.

 

Zůstaňte aktivní

Projděte se, každý den dýchejte čerstvý vzduch a sportujte, abyste udrželi své tělo v kondici. Celodenní sezení pomáhá ukládat tuk, snižuje imunitní systém a přepne tělo na nižší úroveň. Musíte vědět, že sportováním (od běhu po vzpírání) trénujete nejen svaly, ale i svůj mozek!

 

Sledujte konzumaci kofeinu a alkoholu

Každý z nich v nadbytku může stimulovat bolest hlavy. Způsobují dehydrataci a můžou mít negativní účinky na vaše tělo!

 

Nevynechávejte jídlo

Stejně jako u spánku, vaše stravovací návyky řídí mnoho hormonálních procesů, které mohou ovlivnit vaše riziko bolesti hlavy.

 

Zůstaňte v klidu

Zvládněte emoční stres, starosti, a dokonce i vzrušení. Tyto emoce patří mezi nejčastější spouštěče bolestí hlavy. Pacienti trpící migrénou jsou obecně citliví na stresující události, které vyvolávají uvolňování určitých chemických látek v mozku, které mohou vyvolat vaskulární změny a způsobit migrénu.

Jezte zdravě

Hledejte jídlo bez konzervačních látek, přísad a bez zpracování. Nízkoglykemická, nízkosacharidová a zdravě tučná strava povede dlouhou cestou ke snížení rizika bolestí hlavy. Zvláště buďte opatrní, pokud jde o uzrálý sýr, uzená masa a zdroje glutamátu sodného (MSG, běžně se vyskytující v čínských potravinách), protože tyto složky mohou být odpovědné za spuštění až 30% migrén.

 

Poslouchejte své tělo

Sledujte vzorce bolesti hlavy. Pomůže vám to poznat, kdy máte větší riziko, že dostanete migrénu. Ženy mohou například často sledovat vzorce kolem svého menstruačního cyklu. Pokud můžete definovat své vzorce, můžete lépe porozumět vaší jedinečné bolesti hlavy a podle toho jednat.

 

Masáž

A konečně moje oblíbená rychlá terapie. Udělejte v pokoji a temno, lehněte si a jemným kruhovým pohybem masírujte spánek. Účinek můžete zlepšit dvěma kapkami esenciálního oleje z máty peprné. Pro nejlepší zážitek z masáže samozřejmě hledejte profesionálního maséra.

 Nezapomeňte kouknout na náš eshop, kde najdete velký výběr sportovního oblečení. Naše dámské fitness legíny si oblíbíte, protože jsou vyrobeny z prodyšného a pružného materiálu.

Pokud věnujete pozornost všem těmto tipům, zaručuji, že celý váš život bude lepší, zdravější a bez frustrujících bolestí hlavy! Hodně štěstí s vaší vytrvalostí!

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík