CZK
  • CZK
  • EUR
607 571 286
Poštovné zdarma na objednávky od 1500 Kč

Jaké jsou benefity čaje Moringa?

Jaké jsou benefity čaje Moringa?

Čaj je nápoj, který je velmi populární již po tisíciletí, ale v počátcích svého objevení se používal především k léčebným účelům, protože byl běžnou přísadou, a stále je, v tradiční čínské medicíně. V současné době existuje nespočet různých odrůd, které jsou aktuálně k dispozici, takže je opravdu z čeho vybírat a milovníci čaje si přijdou na své.

Jednou z odrůd, která přitahuje pozornost, ze všech odrůd asi nejvíc, je čaj, který se jmenuje Moringa. Pokud hledáte lahodnou alternativu ke svým standardním čajovým sáčkům v supermarketu, určitě ho doporučujeme, abyste ho vyzkoušeli. Zde vám vysvětlímek čemu je dobrý a co je čaj Moringa. Proč je považován za tak prospěšný pro zdraví?

Co je to čaj Moringa?

Moringa je přírodní čaj bez kofeinu vyrobený z listů získaného ze stromu Moringa Oleifera, který pochází z mnoha částí Afriky a Asie. Samotná rostlina je členem rodiny Moringacea, přesto má mnoho jmen a je klasifikována jako superpotravina! To je čaj Moringa. Pokud jste například ještě neslyšeli o Moringa Oleifera, možná jste slyšeli, že se o něm mluví jako o Kelorově stromě, Benově stromě, paličce nebo křenu. Pokud víte o co jde, nezapomeňte, že dostanete stejný skvěle chutnající čaj a stejné četné pozitivní účinky na zdraví.

A co víc, tento strom či rostlina je jednou z nejméně nehospodárných rostlin na světě, protože prakticky všechny její části lze využívat. Ovoce, listy, kůra, semena, olej ze semen a kořen stromu lze použít jako léčivo. Moringa sama o sobě je plná živin, takže má přirozeně vysoký nutriční profil.

 

Pozitivní účinky čaje Moringa

Vzhledem k tomu, že se Moringa stala oblíbenou mezi milovníky čaje, je důležité pochopit některé z hlavních zdravotních výhod spojených s touto vysoce výživnou rostlinou.

 

1) Imunita

Lidský imunitní systém je první a poslední obrannou linií proti nemoci a skvěle prospívá našemu zdraví, díky živinám. Čaj Moringa obsahuje četné vitamíny, minerály a antioxidanty, které jako vedlejší produkt mohou přispět k podpoře tvorby bílých krvinek a protilátek.

 

2) Ničí volné radikály

Volné radikály jsou molekuly, které napadají naše těla a napadají naše buňky prostřednictvím oxidačního stresu, který může způsobit jejich mutaci. Moringa obsahuje antioxidanty, které jsou navrženy k vymýcení volných radikálů z těla, čímž přispívají k minimalizaci poškození našeho těla, které mohou volné radikály způsobit. Protože čaj Moringa má antioxidační aktivitu, má potenciál inhibovat oxidaci našich buněk, naší DNA, molekuli bílkovin a lipidů. Jednoduše řečeno, mohlo by to pomoci zabránit degradaci, poškození a mutaci našich buněk a orgánů prostřednictvím volných radikálů a toxinů, následně přispět tak k vašemu celkovému zdraví.

 

3) Zdraví mozku

Moringa poskytuje antioxidační vlastnosti, které jsou nezbytné pro mozek, aby zůstal zdravý a fungoval efektivně. Moringa obsahuje vitamín C a vitamin E, které oba fungují jako antioxidanty a přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem. To zase může zlepšit kognitivní funkce jako vedlejší produkt spotřeby.

 

Závěr

Přírodní léčivá moringa má řadu výhod, je k dispozici ke konzumaci kdykoli během dne, stačí si udělat čaj a všechny tyto prospěšné látky dostanete v jednom šálku.

Naše spektrum a využití dámských legín je opravdu velké. Legíny můžete vzít na běhání, legíny na jógu, legíny na cvičení nebo jen tak na běžné nošení.

Vyhledávejte produkty

Nákupní košík